Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις 19/12/2018 ΕΠΑΝΑΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓIA ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

ΘΕΜΑ: ΕΠΑΝΑΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓIA ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ.

Με βάση το ΦΕΚ 681/6-3-2017 στο κεφάλαιο Α, άρθρο 2 παραγρ. 1 στο οποίο αναφέρεται ότι οι πολυήμερες εκδρομές γίνονται από 15 Οκτωβρίου έως 19 Δεκεμβρίου και από 1η Φεβρουαρίου έως 10 ημέρες πριν τη λήξη των μαθημάτων, γίνεται επαναπροκήρυξη της 3ημερης εκδρομής με αλλαγή στις ημερομηνίες όπως παρακάτω

Η τριήμερη θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20-02-2019 έως την Παρασκευή 22/02/2019 . Προορισμός Πάτρα με 26 μαθητές και 3 συνοδούς καθηγητές σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα.

Πρόγραμμα εκδρομής:

Τετάρτη 20-02-2019

09:00: Αναχώρηση από το 2ο ΕΠΑΛ Λουτρακίου για Πάτρα.

12.00: Άφιξη στην Πάτρα με ενδιάμεση στάση στο Αίγιο (Παναγία Τρυπητή).

12.00-17.00: Τακτοποίηση στο χώρο του ξενοδοχείου, ξεκούραση.

17.00: Αναχώρηση για φαγητό.

Πέμπτη 21-02-2019

09:00: Αναχώρηση για την Αρχαία Ολυμπία.

11:00: Άφιξη στην Αρχαία Ολυμπία, ξενάγηση στον αρχαιολογικό χώρο και στο μουσείο, ελεύθερος χρόνος.

16.00: Αναχώρηση από Αρχαία Ολυμπία για Πάτρα.

20.00: Έξοδος για φαγητό.

Παρασκευή 22-02-2019

09:00: Αναχώρηση για εργοστάσιο της Αχάϊα Κλάους, ξενάγηση.

12.00: Αναχώρηση για Αίγιο, στάση για μεσημεριανό.

18:00: Άφιξη στα Περιβολάκια στη Κόρινθο.

Καλούμε τα τουριστικά πρακτορεία που πληρούν τις νόμιμες προδιαγραφές, να καταθέσουν τις σφραγισμένες προσφορές τους στο γραφείο της Διευθύντριας του 2ου ΕΠΑΛ Λουτρακίου το αργότερο μέχρι Πέμπτη 10/01/2019 στις 14:00μ.μ.

Οι σφραγισμένες προσφορές θα πρέπει να συνοδεύονται από:

1. Λεωφορείο για αποκλειστική χρήση των μαθητών - ανάγκες της εκδρομής καθ? όλη τη διάρκειά της

2.Υπεύθυνη δήλωση των πρακτορείων ότι διαθέτουν το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας, το οποίο να βρίσκεται σε ισχύ. Τα λεωφορεία πρέπει να πληρούν όλες τις προϋποθέσεις του νόμου (έλεγχος ΚΤΕΟ, άδεια, πιστοποιητικό τελευταίου τεχνικού ελέγχου, κ.λ.π.)

3.Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, η οποία να βρίσκεται σε ισχύ σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και πρόσθετη ταξιδιωτική ασφάλιση, που να καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για τους μαθητές και τους συνοδούς καθηγητές για κάθε άτομο ξεχωριστά.

4. Τύπος καταλύματος: Ξενοδοχείο 3 ή 4 αστέρων με πλούσιο πρωινό. Απόσταση από το κέντρο της πόλης πολύ μικρή.

5. Συνολικό κόστος εκδρομής (για λεωφορείο και δωμάτια), καθώς και ξεχωριστά το κόστος ανά μαθητή /τρια σε ξενοδοχείο με πρωινό με Φ.Π.Α.

6. Υποχρέωση για την έκδοση τιμολογίου το οποίο θα παραδοθεί στον υπεύθυνο της εκδρομής για να εξοφληθεί το συμφωνηθέν ποσό.

Επισημαίνουμε επίσης ότι:

α) Στις τιμές των προσφορών θα πρέπει να συμπεριλαμβάνονται οι προβλεπόμενοι φόροι,

β)Το πρακτορείο που θα επιλεγεί, θα εισπράξει:

β1) το 10% του συνολικού ποσού της εκδρομής με την υπογραφή του συμβολαίου, η οποία θα πραγματοποιηθεί όταν εγκριθεί η εκδρομή από τον Περιφερειακή Διεύθυνση

β2) το 60% με την αναχώρηση και

β3) το 30% μετά την επιστροφή στην Κόρινθο με την επίδοση του τιμολογίου.

γ)Το τουριστικό πρακτορείο, του οποίου η προσφορά θα εγκριθεί τελικά από το σχολείο, θα πρέπει να στείλει το λεωφορείο στον χώρο του σχολείου για έλεγχο από την Τροχαία, στις 08:15 π.μ. την Τετάρτη 20/02/2019.

Για την επιλογή της προσφοράς θα συνυπολογιστούν τα στοιχεία για το τουριστικό γραφείο που σχετίζονται με την αξιοπιστία και την εν γένει συμπεριφορά των υπαλλήλων του σε σχέση με το σχολείο μας αλλά και με άλλα σχολεία κατά το παρελθόν.

Αν η προσφορά δεν αναφέρεται στα παραπάνω, αναλυτικά, θα θεωρείται άκυρη.

Για κάθε διευκρίνιση απευθυνθείτε στον αρχηγό της εκδρομής κ. Πιτσούνη Ιωάννη στο τηλέφωνο του σχολείου

Σε περίπτωση που προκύψει σοβαρή αιτία το σχολείο διατηρεί το δικαίωμα να ακυρώσει την μετακίνηση, χωρίς αποζημίωση στο τουριστικό γραφείο.

Ιωαννίδου Ελένη

Αυτή τη στιγμή έχουμε 1 επισκέπτη