Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις 28/5/2019 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

28/5/2019 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Για την έγγραφή των μαθητών στην επόμενη τάξη θα πρέπει να γίνει:

1) Αίτηση εγγραφής μέσω της εφαρμογής  e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Από τις 22 Μαΐου και ώρα 10:00 έως τις 17 Ιουνίου 2019 και ώρα 14:00

Για την είσοδο στην εφαρμογή e-εγγραφές, είναι απαραίτητοι οι κωδικοί ΓΓΠΣ (taxis).

Για καλύτερη εξυπηρέτηση των γονέων (όσοι δεν δύνανται) μπορούν να μεταβούν στο 2ο ΕΠΑΛ Λουτρακίου με τους κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis) τις εργάσιμες ημέρες από τις 23/5 έως τις 17/6/2019 και ώρες από έως τις 8:30 έως τις 13:00 για να υποβάλλουν την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής.

2) Κανονική εγγραφή στο ΕΠΑΛ θα γίνει μέσα στον Ιούνιο μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων, με τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Αντίγραφο της ηλεκτρονικής αίτησης

2. Πιστοποιητικό γέννησης (εάν δεν υπάρχει στο φάκελο του μαθητή)

3.Ταυτότητα

4. Δύο φωτογραφίες

5. Αίτηση - Δήλωση εγγραφής -προτίμησης

Για οποιανδήποτε πληροφορία παρακαλώ επικοινωνήστε στο τηλέφωνο 2741080711 τις εργάσιμες ημέρες και ώρες του σχολείου

Ανακοίνωση Οριστικών Πινάκων Κατάταξης Υποψηφίων Μαθητευομένων – Ζ΄ ΦΑΣΗ 2022-2023

Η διαδικασία ενστάσεων από πλευράς υποψηφίων μαθητευομένων της Ζ΄ φάσης ολοκληρώθηκε, χωρίς να υποβληθεί ένσταση προς το σχολείο μας. Αποτέλεσμα
αυτού είναι ο οριστικός πίνακας να μην διαφοροποιείται σε σχέση με τον προσωρινό.

Οριστικός Πίνακας

Ανακοίνωση Προσωρινών Πινάκων Κατάταξης Υποψηφίων Μαθητευομένων – Ζ ́ ΦΑΣΗ 2022-2023

Κατόπιν έλεγχου και επεξεργασίας των αιτήσεων, των υποψηφίων μαθητευομένων, που υποβλήθηκαν προς το 2ο ΕΠΑ.Λ. Λουτρακίου, για την

ειδικότητα
«Τεχνικός Οχημάτωνανακοινώνεται οπροσωρινόςπίνακαςκατάταξης τους.

Επί του προσωρινού πίνακα είναι δυνατή η υποβολή ενστάσεων στο

ΕΠΑ.Λ. μέσω ηλεκτρονικού μηνύματος

[mail@2epal-loutr.kor.sch.gr], γίνονται

δεκτές μόνο πλήρως αιτιολογημένες ενστάσεις, από την Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου έως και την Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2022.

Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης

Αξιολόγηση 2021-2022

Ετήσια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2021-2022)

ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Μαθητών-Αποφοίτων στις ΠΑΝΕΛ. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ Ημερησίων ΕΠΑΛ 2022

ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Μαθητών-Αποφοίτων στις ΠΑΝΕΛ. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ Ημερησίων ΕΠΑΛ 2022

Οι υποψήφιοι μαθητές και απόφοιτοι Ημερησίων ΕΠΑΛ που επιθυμούν συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδ. έτος 2022-2023, υποβάλλουν την παρούσα Αίτηση-Δήλωση στο Λύκειό τους, από την 1η Δεκεμβρίου 2021 ως και την 13η Δεκεμβρίου 2021.

Για τις Ανώτερες Στρατιωτικές Σχολές Υπαξιωματικών των ένοπλων Δυνάμεων, Σχολή Αστυφυλάκων, Σχολή Πυροσβεστών, Σχολή Δοκίμων Λιμενοφυλάκων και Σχολές Ακαδημίας Εμπορικού Ναυτικού, επισημαίνεται ότι τα σχετικά στοιχεία που δηλώνονται στην Αίτηση - Δήλωση είναι απλώς ενδεικτικά της επιθυμίας του υποψηφίου για την εισαγωγή του στα παραπάνω τμήματα και Σχολές. Όμως για να μπορέσει τελικά να συμμετάσχει ο υποψήφιος στις διαδικασίες επιλογής για εισαγωγή στις ανωτέρω Σχολές πρέπει να υποβάλει οπωσδήποτε και αίτηση απευθείας στο Στρατό , στην Αστυνομία, στην Πυροσβεστική, στο Λιμενικό ή στο Εμπορικό Ναυτικό κατά το χρονικό διάστημα Μαρτίου-Απριλίου 2022 σύμφωνα με τις προκηρύξεις που εκδίδονται από τα αρμόδια Υπουργεία.

Υπόδειγμα

Οδηγίες υποδείγματος

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

Προς Γονείς & Κηδεμόνες των μαθητών του 2ου ΕΠΑΛ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας καλούμε, την Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου 2021

στις 3:00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου ΕΠΑΛ Λουτρακίου

για ενημέρωση σχετικά με ζητήματα που απασχολούν τους μαθητές και τη λειτουργία του σχολείου

( Απουσίες, τράπεζα θεμάτων, επαναδημιουργία Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κλπ)

Λόγω πανδημίας για την είσοδο σας στο σχολείο είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας και η επίδειξη Αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου για κορονοϊό COVID-19 rapid test ή PCR

ή Πιστοποιητικού εμβολιασμού ή Πιστοποιητικού νόσησης.

Η Διευθύντρια                                       Ο Σύλλογος των καθηγητών

του 2ου ΕΠΑΛ Λουτρακίου